وبلاگ

سایت “ومستند” برگزار می کند: برنامۀ دوم از سری رویدادهای “تاریخ خُرد” ( محل تقاطع : دارا )

سایت “ومستند” برگزار می کند: برنامۀ دوم از سری رویدادهای “تاریخ خُرد” محل تقاطع : دارا روایت روزمرۀ خُرد در تعریف بازنمایی همواره در زیر سایۀ کلان روایت ها پنهان شده است. روایتی که شاید نشان از زیست هر روزۀ ما در بستر فضای سیاست زده ای دارد که به واسطۀ هجمۀ کلان روایت ها […]

تاریخ خُرد (گفتار، فیلم، گفتگو)

سایت «ومستند» با همکاری گالری آران برگزار می‌کند:
تاریخ خُرد (گفتار، فیلم، گفتگو)
صحبت‌های بهزاد خسروی نوری همراه نمایش دو فیلم «مادام و پسر کوچک»، ۲۰۰۹ (مگنوس بٓرتُس) و «سالینجرخوانی در پارک شهر»، ۱۳۹۰ (پیروز کلانتری)
شنبه ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۳، ساعت ۱۷، گالری آران – کریمخان زند، خردمند …..

زیر سایۀ کلان‌روایت


وقتی‌ راجع به تاریخ خُرد صحبت می‌کنیم اولین تعریفی‌ که در ذهن شکل می‌گیرد جستجوی متمرکز در مقیاس کوچک است. می‌توان در همین تعریف ماند و از اشتیاق جستجو در این مقیاس کوچک لذت برد. ایدۀ خُرده‌نگری احساس رهایی شدگی‌ را نیز در خود دارد. فراغت از کّل برای ایجاد تاریخ فرهنگی‌ جدید. واژه در ذات خود کنجکاوانه است؛ مایکرو نشانی‌ از درک عمیق نسبت به وقایع را به ما می‌دهد یا حداقل بار معنایی واژه، درکی عمیق را تداعی می‌کند.

این و آن

تو را چه می‌شود‌ ای بوتۀ گلِ سرخ که زیرِ بارشِ یکریزِ باران بی‌وقفه تاب می‌خوری؟ با این یک جُفت گلت که مثل دو زنبورِ online casino رسیده بی‌پرواز مانده‌اند. من با دلم می‌بینمشان، زیرا چشمانم بسته است. از عشق من بر فراز گل‌ها جز باد و ابر چیزی بر جا نمانده است. (رنه شار) […]

عکس های ما مستندسازان

مستندساز‌ها هم عکس می‌­گیرند؛ برای فیلمشان و جدا از کار روی فیلمشان، به­ عنوان یک دلمشغولی مستقل با سازوکار و پیگیر­ی­ های عینی و ذهنی دیگر. عکس هنری می‌­گیرند یا عکس کاربردی و تحقیقی، و نیز عکس­هایی در فضای احوالات زندگی روزمره­ شان، یا در پیِ سرکردن با موضوع­ های فیلم­‌هاشان.

زندگی مستند

تابستان گذشته چند ماهی در ایران بودم تا گزارشی آکادمیک درباره مستندسازی و مستندسازان ایران بنویسم. این پروژه به من اجازه داد تا بیشتر و به طور کامل خود را وارد دنیای مستندسازی در ایران کنم – که قبلا هم تا حدودی درگیرش بودم – و به آن بیشتر فکر کنم.

کلینیک فیلم مستند

دو جمعه قبل، در وقت استراحت کارگاه «تابستان با مستند» در موسسه «کارنامه»، با مهرداد اسکویی و شهروز توکل صحبت کارگاه‌هایی که درگیرش بوده‌ایم گل انداخته بود. مدتی است به این نتیجه رسیده‌ام که نیاز به فیلم دیدن و فیلم ساختن (نه لزوما به معنای «فیلمسازی حرفه‌ای»‌اش) در میان آدم‌های غیرحرفه‌ای دوستدار و درگیر با […]

رابطه ی داوری و ساخت فیلم مستند

هندی کم و گروه‌های دو نفره، فیلم‌سازی تک نفره، کمبود سازوکار تهیه کنندگی مناسب، کمبود تهیه کننده، بالا بودن هزینه فیلم‌سازی، دشواری پخش مستند، فکر جبران گردش اقتصادی ضعیف مستندسازی، سرعت گرفتن در کار و دوره‌های تولید بسیار کوتاه و حتی نپختن ایده و ….

مستند، تنها مستند هنری نیست.

سال ۱۳۹۰ سه سایت سینمای مستندی “پیک مستند”، “رای­ بن مستند” و “ومستند” (به ­عنوان برگزارکننده) با همراهی حدود ۲۰ سینمایی­ نویس و مستندساز درگیر باسینمای مستند ایران (به­ عنوان داور) به تماشای فیلم­های برتر آن سال نشستیم، اولین دورۀ “جایزۀ مستند برتر سال” را طی کردیم و …..

سال ۱۳۹۱ را رد می‌کنیم!

دومین دورۀ «مستند بر‌تر سال» را برگزار نمی‌کنیم. فهرست فیلم‌های مهم سال ۱۳۹۱ را حفظ می‌کنیم و کار رصد کردن فیلم‌ها را در سال تازه هم پی می‌گیریم تا به تصمیمی درخورِ داوری فیلم‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ دست یابیم.

راه دیگرِِ دیدن

اولین «جشنوارۀ فیلم و عکس همراه تهران» در روزهای ۴ تا ۶ اردیبهشت در پردیس سینمایی ملت تهران برپاست. فیلم‌هایی که مردم – و ندرتا «فیلمسارهای حرفه‌ای – با دوربین موبایل گرفته‌اند و نیز فیلم‌هایی که در آن‌ها موبایل موضوع فیلم است و اغلبشان کار حرفه‌ای‌های مستندسازی است.

وقتی شکوفه‌ها جوانه می‌زنند از شوق

هرگاه بوکسور زخمی کف رینگ می‌افتد
هرگاه که زخم صدایی می‌شنوم؛ یک، دو، سه؛ شعرِ شورِ زندگی سروده می‌شود، جایی
وقتی جوان‌ها هنوز در میدان التحریر می‌دوند
وقتی شوق دیدار جوانه می‌زند، مینا و ناهید فیلم می‌سازند، ……

قدیمی می‌شوند، کهنه اما نه

حالا کربلایی عباس که دو سال پیش ۹۵ سال داشت، در میان ما نیست. او پیر‌ترین بود از میان ۶ – ۷ شخصیت فیلم «پیر‌ها اگر نباشند» که دو سال پیش در روستای «خور» در جنوب خراسان، در ۸۵ کیلومتری بیرجند ساختمش. شعف درون چشم‌هایش در لحظه‌های خواندن دوبیتی‌های عاشقانه‌اش خوب یادم هست.

اهمیت موضوع در سینمای مستند

خضور در داوری یکی دو جشنواره، تماشای فیلم‌ برای «جایزۀ مستند بر‌تر سال» و نیز فیلم‌های فیلمسازهای پذیرای عضویت در انجمن مستندسازان و آخرینش، حضور در هیئت انتخاب فیلم‌های مستند «تصویر سال» امسال، در زمان کوتاهی در کوران تماشای مستندهای زیادی قرارم داد.

این غربت مکرّر

از روزهای انقلاب دو فیلم مستند شاخص باقی مانده است که هردو فیلم حاصل حضور دائم و روزهای بسیار فیلمبرداری از وقایع انقلاب‌اند؛ «تپش تاریخ» کار مشترک محمود بهادری، منوچهر مشیری و اصغر شهدوست و «برای آزادی» ساختۀ حسین ترابی.

تحریم از دو سو !

در کنار تحریم‌های روزافزون و آشکار و همه‌جورۀ ایران، در وضعیتی این‌چنین متمرکز بر ما، در رسانه‌ها و نیز در میان مردم جوامع غرب تحریم‌های پیچیده‌تری هم جریان پیدا می‌کند که در برخورد به انسان ایرانی نمود می‌یابد که شاید خالص و خلاصه‌اش را بتوان در «قربانی» دیدن و «قربانی» فرض کردن مردم ما از […]

ابژه – سوژه ی کارمان شده‌ایم!

بسیار درگیر این ایده و وضعیت‌ام که شهر را انسان‌های درگیر و خلاق آن می‌سازند و شهریّت تهران در مسیر تولید ایده‌ها، اندیشه‌ها و زندگی‌های‌ تازه و خلاقانۀ آدم‌های این شهر شکل می‌گیرد و ظهور پیدا می‌کند. به این معنی همیشه با شهرسازی به‌عنوان یک تخصص و حرفۀ علمی یا مدیریتی مسئله داشته‌ام.

جمعی کوچک برای نمایش

سال های زیادی است، شاید از وارد شدن سینما به ایران که همیشه فیلم های مستند با مسئله نمایش روبرو بوده اند. حالا در بعضی دوره ها کم تر و بعضی اوقات بیشتر. در دو دهه اخیر تلویزیون علی رغم اینکه همه این سال ها یکی از مراکز اصلی تولید فیلم مستند بوده و البته […]

کجا ایستاده‌ایم؟ (در بارۀ جشنوارۀ «سینما حقیقت»)

جشنوارۀ فیلم مستند «سینما حقیقت» تمام شده و می‌شود بی‌دغدغۀ دخالت یا تأثیر در فضای جشنواره یا روزگار جشنواره‌ای فیلم‌سازان و مخاطبان حاضر در آن، چند کلمه در باره‌اش حرف زد.
اگر دو سال و سه سال پیش بود، تا این وقت سال کلی از فیلم‌های حاضر در جشنواره در دل بخش مستند …….

چند نکته در مورد مستند صنعتی

مدتی پیش سر جمع‌بندی گفت‌وگو بر سر کتاب سینمای مستند صنعتی ایران، یک بررسی تاریخی/تحلیلی بحثی با محمد تهامی‌نژاد داشتم و آن این‌که می‌توانیم این نوع سینما را مستند بنامیم یا نه؟ تهامی‌نژاد به‌جد معتقد بود (و هنوز هم هست) که این نوع فیلم‌سازی را نمی‌توان مستند دانست، زیرا سینمای مستند متکی بر نگاه کارگردان است و چون اساساً این نوع فیلم‌سازی برتابانندهٔ نگاه سفارش‌دهنده است؛ پس باید این نوع از سینما را sponsored films یا فیلم‌های حمایت‌شده (به‌زبان خودمانی‌تر سفارشی) نامید.

پایداری، و نه سنت

پارسال درگیر ساختن فیلمی شدم در جنوب خراسان با نام «پیر‌ها اگر نباشند» که همین دو سه روز پیش از تلویزیون پخش شد. فیلمی در بارۀ چند آدم پیر یک روستای پیر و قنات پیری که راه آبش به روستا قطع شده و اگر برای راه‌انداختن‌اش بناست قلبی بتپد و دستی به کار آید،‌‌ همان قلب و دست‌ پیرهای روستاست.

مستندگردی، از همه رنگ

در سایت مان فضایی داریم به‌نام «مستندگردی» که در آن علاوه بر انعکاس اخبار نمایش و مطالب نقد و بررسی فیلم‌های مستند، به عکس‌های مستند، تحقیق‌های میدانی در بارۀ مسائل اجتماعی و فرهنگی، روایت‌های مستند زنده و تاریخی، دنیای زندگی روزمره و هرآن‌چه بو و رنگ «استناد» دارد، لینک داده می‌شود.

متن فراخوان «جایزه مستند بر‌تر» سال ۱۳۹۱

به وسط سال رسیده‌ایم. برنامه «جایزه مستند بر‌تر» امسال را دیر شروع می‌کنیم، چون فیلم‌هایی که دیده باشیم و چشمگیر باشند، یا برای دیدن پیشنهاد شده باشند یا چنین بنماید که ارزش دیدن و انتخاب‌شدن برای داوری را دارند، تازه به حد نصابی برای شروع کار رسیده‌اند.

عکس بازی

  در این زمانه دیجیتال و اینترنت که اغلب آدم ها دوربین به دست و پشت مانیتورهایشان در دنیای مجازی می چرخند، گالری های آنلاین زیادی برپا شده اند که ایده جذابی است. یکی از این گالری های مجازی سایت عکس بازی است. عکس بازی به تنهایی لغت با مزه ای است. کسی که مدام […]

سویه‌های پنهان زندگی ما

  زندگی روزمره پیوند خورده است به فضای عمومی و عیان روابط میان آدم‌های جامعه که در آن‌جا به هم گره می‌خورند و در مراسم‌ها و آیین‌ها و کارناوال‌های جوراجور شهری، حس با هم بودن و با هم سرکردن را تجربه می‌کنند. در جامعۀ امروز ما بسیاری از روحیات و رفتارهایی که باید در این […]

او، که در میان ما نبود.

محمود گلابدره‌ای هم از میان ما رفت. این، جملۀ معمولی است که در بارۀ مرگ هر کسی می‌توان گفت یا نوشت. اما در بارۀ شخص گلابدره‌ای جملۀ نامعمول و نارسایی است، چرا که به‌نظر نمی‌رسید او در میان ما بوده باشد. جز دایره‌ای محدود از نویسنده‌های فضا و جرگه‌ای خاص، کسی از او خبری نداشت.

مارکر٬مردی عاشق گربه ها

کریس مارکر از آن مستندسازهایی بود که علاقه ای به  مصاحبه و جلوی دوربین آمدن نداشت. جالب اینجاست که سبک اکثر فیلم های او فیلم مقاله است و متنی که روی اغلب فیلم هایش نوشته یک جور بازتاب وجود خودش هست. روزی که مارکر درست در ۹۱ سالگی در خانه اش در پاریس مرد اولین […]

قرار است این سینما دیگر نباشد؟

مستند‌ها ساخته می‌شوند و بعد مخاطبانشان را پیدا می‌کنند؟ مستند‌ها اول مخاطبانشان را مشخص می‌کنند و بعد ساخته می‌شوند؟ مستند‌ها به نیاز عده‌ای جواب می‌دهند و این‌چنین به دل و دید آن‌ها راه می‌یابند؟ مستند‌ها با انتخاب راه‌های بکر و جذاب، خود نیازسازی و مخاطب‌سازی می‌کنند؟

نگاه از درون

چند سال پیش مطلبی نوشتم با عنوان «مستند برای همه» در باب موضوع و امکان ساختن فیلم – و نه «فیلمسازی» – توسط هرکسی، لااقل برای یک‌بار، آن هم به عنوان کاری و حرکتی برای بیان خود یا نمایش احوال زندگی خود، و نه در مسیر فیلمساز شدن.

مستند گزارشی، ژورنالیسم و تلویزیون

در سال‌های اخیر دو سه سال را در کنار دوستان و همکارانم سعید رشتیان، مهرداد اسکویی و منوچهر مشیری درگیر تهیه و تولید مستندهایی بودیم برای تلویزیون و با تعریف مستندهایی برای مخاطب عمومی‌تر و با ساختاری درخور نمایش در تلویزیون.

Copyright © 2017 vamostanad.com. S. Zebardast made it.

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